23.5 C
Ankara
Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaMedya MozaikHaber Bandıİstanbul 'da Seçim Sonuçları

İstanbul ‘da Seçim Sonuçları

İstanbul Seçim Sonuçları belli oluyor. 23 Haziran tarihinde tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimleri için iki büyük aday karşı karşıya geldi. Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında çekişmeli geçen seçimde vatandaşlar sandık başına gitti. Seçime yoğun ilgi gösteren vatandaşlar günün belli saatlerinde sandık başlarında uzun kuyruklar oluşturdu.

Sabahın erken saatlerinde başlayan seçim genel olarak bakıldığında öğle saatlerinde en fazla yoğunluğu yaşamıştır. Seçimlerin sadece büyükşehir belediyesi için olması sandıkta yığılmaların önüne geçti. Seçim sürecinde hem AK PARTİ hemde CHP tarafından seçmenler sandığa davet edildi. İki parti tarafından da bu konuda yoğun çalışmalar yürütülmüştür. Çok fazla insanın tatillere gitmek yerine sandık başına gittiği de medyada yansıyan haberler arasında yer almıştır.

İstanbul seçimlerinde saat 17:00‘de oy kullanma işlemi tamamlandı ve sandıklar kapandı. İstanbul seçimlerinde son durum; sandıkların açılması ile birlikte resmi olmayan sonuçlara göre Binali Yıldırım‘ın ve Ekrem İmamoğlu‘nun aldığı oylar beli olmaya başladı. Saat 17:00 itibari ile sandıklardaki oyları saymak için görevliler işlemleri yerine getirmeye başladılar. Oy sayımları hızla sürerken İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini kim kazandı sorusu merak konusu olmaya başladı.

Nebulaturkiye.com olarak sandık başlarından aldığımız istihbaratlar ile Yayın yasağı kalktığı an bu sayfanın orta bölümünde sizlere anlık olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Hangi Aday Önde? ” , ” Açılan Sandık Sayısı ” , ” Binali Yıldırım Kaç Oy Aldı ” , ” Ekrem İmamoğlu Kaç Oy Aldı ” , ” Seçimde Kim Önde ” tüm bu soruların cevaplarını içerikteki renkli bölümlerden anlık olarak öğrenebilirsiniz.

Son Dakika İstanbul Seçim Sonuçları Verileri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Seçmen Sayısı : 10.520.222

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplam Sandık Sayısı : 31.185

Seçim Yayın Yasağının kalktığı saat : 19:30

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Açılan Sandık : % 100

Binali Yıldırım : % 46

Ekrem İmamoğlu : % 54

İstanbul Seçimlerinde Kim Önde : Binali Yıldırım – Ekrem İmamoğlu

Seçim sonuçlarında son durum ve Kaynaklar Hakkında

Anadolu Ajansı ve tüm televizyon kanalları aksine Ak Parti ve Chp merkezlerinden anlık bilgi almaya çalışılmaktadır.

Sayımı tamamlanan sandık başlarında duran müşahitlerden bilgi alınmaya çalışılmaktadır.

İlçe seçim kurulları önlerinde bekleyen görevli ekip üyelerimiz tarafından anlık bilgi geçilmektedir.

Nebulaturkiye.com iletişim adreslerimiz üzerinden bizlere ulaştırılan anlık bilgiler toparlanmakta ve doğruluğuna göre yayına alınmaktadır.

Seçim Sonuçları güncellenirken içeriklerimize göz atarak keyifli vakitler geçirebilirsiniz TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR