29.5 C
Ankara
Pazar, Haziran 23, 2024
Ana SayfaMedya MozaikMarka TrendGroupe PSA Otonom Sürüş Testleri

Groupe PSA Otonom Sürüş Testleri

Groupe PSA'da Otonom Sürüş çalışmaları ve testleri hızla devam ediyor

Groupe PSA, otonom sürüş test çalışmalarına devam ediyor. Grubun Seviye 3* otonom sürüş özelliğine sahip araçları Nisan ayının başından bu yana Avrupa L3 Pilot projesi kapsamında Fransa’da trafiğe açık yollarda sürülüyor. Proje süresince, Gruba ait altı ile sekiz araç, çift şeritli yollarda otonom sürüş işlevinin test edilmesi ve değerlendirilmesi için yoğun bir test sürecine tabi tutulacak.

Groupe PSA’nın projeye katılımı, Avrupalı otomobil üreticileri, araştırma merkezleri ve otoyol otoriteleri de dahil olmak üzere küresel bir ortak eko sistemle birlikte otonom araçların geliştirilmesi konusundaki uzmanlığını daha da pekiştiriyor. Groupe PSA, gerekli sistemlerin adaptasyonu ve uygulama kodlarının oluşturulmasını desteklemek için proje geri bildirimlerini diğer ortaklarla paylaşıyor.

Groupe_PSA_Otonom_Sürüş
Avrupa L3Pilot Projesi Kapsamında Testler

L3 Pilot projesinin amacı, otonom sürüşü etkin ve güvenli bir ulaşım aracı olarak test etmek ve onaylamak. Testlerin tümü farklı Avrupa ülkelerinde trafiğe açık yollarda yapılacak. Test boyunca sistemin teknik yönleri, sürüş davranışları, kullanıcı üzerindeki algısı, trafik ve güvenlik üzerindeki etkileri incelenecektir. Aynı zamanda farklı sürüş koşullarında (şehir içi yollar, ana yollar ve otoyollar) değerlendirilecek.

Avrupa’yı kapsayan ve 2017 yılında başlatılan dört yıllık projedir. Bu projenin yarısı Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmek üzere 68 milyon Euro tutarında toplam bütçeye sahip.

Groupe PSA’nın bu uluslararası projeye katılımı, Grubun otonom sürüş teknolojilerinin geliştirilmesine olan bağlılığının bir göstergesi. “Herkes için Otonom Araç” (AVA- Autonomous Vehicle for All) programı ile Grup, kademeli olarak otonom kullanım fonksiyonlarını pazara sunacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR