Home Zımba İçerik Yeni Yıla İlk ve Son Giren Ülkeler

Yeni Yıla İlk ve Son Giren Ülkeler

2020 yılı yaklaştıkça heyecan gittikçe artıyor.. Bu sene 2020 yılını heyecanla ve coşkuyla ilk ve son kutlayan ülkeler...

0
1064

Yeni yıla hangi ülkeler ne zaman giriyor?

Yeni yıla ilk giren ülkeler arasında elbette ülkemiz yer almıyor peki hangi ülke ne zaman girecek merak konusu oldu bile..Türkiye’de 2020 yılına girmeye saatler kala dünyanın pek çok noktasında yeni yıl çoktan kutlanmaya başlandı.

Dünyanın bir çok noktasında ülkeler farklı saatlerde yeni yıla giriş yapmaktadır. Hal böyle olunca bir merak konusu olan yeni yıla ilk giren ülkeler hangileri? ve yeni yıla son giren ülkeler hangileri? soruları sorulmadan geçilmiyor.

Yeni yıla ilk giren ülkeler hangisi?

2020 yılına Türkiye’de sayılı saatler kala dünyanın bazı noktaları yeni yıla çoktan girdi. Kiribati TSİ 12:00’de yeni yıla merhaba dedi. Avustralya ve Yeni Zellanda gibi ülkeler 2020 yılına ilk giren ülkeler oldu. Bu ülkelerden sonra yeni seneye ilk giren ülkeler arasında Japonya‘da yer alıyor.

Yeni yıla son giren ülkeler hangisi?

Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Cook Adaları ve Hawaii yeni yıla son girecek ülkelerin başında geliyor. Meridyen farklılıkları dolayısı ile ülkeler farklı saatlerde yeni yılı karşılarken bu ülkeler tüm dünyada yeni yıl kutlamalarını gördükten sonra yeni yıla giren ülkeler olmaktadır.

Yeni Zellanda Kutlamaya başladı

Yeni Zellanda‘nın başkenti Wellington‘da kutlamalar yapıldı. Görkemli ve coşkulu olarak 2020’u karşılayan Yeni Zellandalılar aynı zamanda yeni yıla ilk giren ülke olma sevincini ve ayrıcalığını ayrı yaşıyor. Yeni Zellanda’nın en büyük kentlerinden birisi olan Auckland’da görkemli kutlamalar ile 2020 yılını karşılamış oldu.

Wellington_Görselleri
Wellington 2020 yeni yıl kutlamaları

Avustralya Sidney’de görkemli kutlamalar

Avustralya’nın Sidney (Sydney) şehirde muhteşem bir kutlamaya imza attı. Yeni seneye ilk giren ülkeler arasında olan Avustralya güzel bir karşılama ile 2020 yılının ilk dakikalarını yaşıyor. Sydney şehrinde bir çok kutlama gerçekleştirildi. 2020 yılının coşkusunu ayrı bir heyecanla yaşayan Sydney’de yapımı 1932 yılında tamamlanan çelik kemerli köprüde havai fişek gösterileri ile her yer aydınlandı.

Sydney_Görseller
Avustralya Sydney

İlgi çekici diğer içerikleri KEŞFEDİN.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin