6.2 C
Ankara
Cumartesi, Mart 2, 2024
Ana SayfaMedya MozaikMarka TrendİZSU ’dan Selçuk’a Yeni Yatırım

İZSU ’dan Selçuk’a Yeni Yatırım

İzsu Selçuk’ta yatırım yapmaya devam ediyor. İki mahalleye yeni hatlar döşenecek. Yatırım bütçesi İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmakta ve altyapı olarak ciddi bir öneme sahiptir.

Selçuk’ta 20.4 milyon liralık yatırımla içme suyu şebekesini yenileyen İzmir Büyükşehir Belediyesi , Gökçealan ve Çamlık mahallelerine de yağmur suyu ve kanal hattı döşeyecek. Bu önemli altyapı yatırımı toplam 1.8 milyon liraya mal olacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Selçuk ilçesinde yer alan  Gökçealan ve Çamlık mahallelerini sağlıklı kanal alt yapısına kavuşturacak. Yağışlarda yaşanan sıkıntıyı önlemek için de Gökçealan mahallesinde yağmur suyu hattı oluşturacak İZSU, kanal sularını basınçlı iletim hattı ile arıtmaya iletecek. 1.8 milyon liraya mal olacak çalışmalar kapsamında 5 kilometre uzunluğunda  atık su hattı ve yaklaşık 400 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı yapılacak, baca içine de terfi hattı döşenecek.  Böylelikle bölge, sağlıklı kanal ve yağmur suyu sistemine kavuşmuş olacak. Önümüzdeki günlerde başlayacak çalışmalar 5 ayda tamamlanacak.  

Altyapı_Boru_Görselleri
Altyapı Yatırımları

İçme suyu şebekesi baştan sona yenilendi

Selçuk ilçesinin uzun yıllardır yenilenmemiş alt yapısı İZSU Genel Müdürlüğü’nün yatırım çalışmalarıyla güçlendirildi.  Selçuk merkezinde 1970’li yıllarda yapılan içme suyu şebekeleri 20.4 milyon liralık yatırımla yenilendi; 126 kilometre uzunluğunda basınca dayanıklı sağlıklı içme suyu borusu döşendi.  Toplu Konut Alanı ile Pamucak Turizm Alanı’nın 14 kilometrelik içme suyu şebeke ihtiyacı karşılandı, Yeni Kent Konut Yapı Kooperatifi ve civarına kanal hattı döşendi, Selçuk merkezde de üç adet su sondaj kuyusu açıldı.  Barutçu ve Zeytinköy’deki içme suyu şebekeleri yenilendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR