15.4 C
Ankara
Cuma, Eylül 22, 2023
Ana SayfaMedya MozaikMarka TrendDünya Çevre Günü ve Profilo Tasarruf Önerileri

Dünya Çevre Günü ve Profilo Tasarruf Önerileri

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Profilo tarafından tasarruf önerileri paylaşıldı.. Çevreye ve bütçenize katkı sağlayacak bir çok öneri...

Dayanıklı olduğu kadar, üst düzeyde elektrik ve su tasarrufu sağlayan ürünleri tüketiciyle buluşturan Profilo, Dünya Çevre Günü ‘nde elektrikli ev aletleri ile ilgili tasarruf önerilerini paylaşıyor.

Profilo Dayanıklı Ev Aletleri, çevrenin korunmasına yardımcı olurken aile bütçesine de destek sağlayan ürünleri ile öne çıkıyor. Beyaz eşyalarının tamamı A sınıfı ve daha üstü enerji sınıfında bulunan Profilo, çevre konusunda tüketicisine hem satın alırken hem de kullanırken kazanç sağlama bilincini kazandırmayı hedefliyor. Profilo‘nun gerçekleştirdiği ürün geliştirme faaliyetleri, enerji tasarrufu ve çevre korumaya yoğunlaşıyor.

Tasarruflu ev aletlerinin kullanımıyla, çevrenin korunması, aile ve ülke ekonomisi için elde edilecek yararlar büyük önem kazanıyor. Bu kapsamda Profilo’nun geçtiğimiz yıllarda GFK ile gerçekleştirdiği araştırmadan çıkan sonuçlar, su ve enerji tasarruflu ev aletleri kullanımının tüm doğal kaynakların korunmasında çok etkili olduğunun altını çiziyor.

5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Profilo tarafından çeşitli tasarruf önerileri sunuldu.

İşte Profilo’dan kolaylıkla hayata geçirilebilecek enerji tasarrufu önerileri:
 • Buzdolabı evlerimizde sürekli olarak çalışır durumda olduğundan en çok elektrik tüketen ev aletidir. Bu nedenle hem enerji tasarrufu hem de aile bütçesine katkı için tüm elektrikli ev aletlerinde olduğu gibi buzdolabında da yüksek enerji tasarruflu modelleri (A, A++, A+++) tercih edin.
 • Buzdolabının üzerine veya raflarına örtü örtmeyin. Örtüler, buzdolabı içinde mikrop oluşmasına ve hava kanallarını engelleyerek daha fazla elektrik harcamasına neden olur.
 • Buzdolabının ve derin dondurucu bölmelerinin iç sıcaklık değerlerini; buzdolabı için +4 derece, derin dondurucu için -18 dereceye ayarlayın. Daha düşük ya da yüksek sıcaklıklar gereğinden fazla elektrik tüketimine ve gıdaların bozulmasına sebep olur.
 • Pişirme işleminden sonra içinde yemek olan tencere ya da kapları, en az 30 dakika sonra buzdolabına kaldırın. Sıcak kaplar buzdolabının daha fazla elektrik harcamasına sebep olur.
 • Çamaşır makinenizi, yükleme kapasitesi tam olarak kullanılacak şekilde doldurun. Çamaşır makinesini az ya da çok doldurarak çalıştırmak, elektrik faturasının yükselmesine sebep olur.
 • Çamaşırları daha iyi temizlenmesi için yüksek ısıda yıkamaktan ve gereğinden fazla deterjan kullanmak kaçının. Yüksek ısı ve gereğinden fazla deterjan konulması, çamaşırların daha temiz olmasını sağlamadığı gibi daha fazla elektrik harcanmasına da neden olur.
 • Bulaşıkları elde yıkamaktan veya bulaşık makinesine yerleştirmeden önce sudan geçirmekten kaçının. Bulaşık makinesi kullanmak elde yıkamaya göre yaklaşık 10 kat enerji tasarrufu sağlar.
 • Bulaşık makinesi çalıştırırken tam olarak doldurmaya özen gösterin ya da az bulaşık yıkamak için uygun olan programları tercih edin. Bu sayede hem sudan hem de elektrikten tasarruf etmek mümkündür.
 • Ütünüzü, ütüleme işleminin bitmesine 5 dakika kala fişten çekin. Bu hem elektrik tasarrufu hem de ütünün sıcaklığı ile kalan parçaları da ütülemenizi sağlar.
 • Elektrikli süpürgelerinizi temizleyin. Elektrikli süpürgelerin toz torbasının ve filtresinin düzenli bir şekilde temizlenmesi elektrik tüketimini azaltır.
 • Elektrikli cihazlarınızı kullanmadığınızda düğmesinden kapatın. Bu cihazlar düğmesinden kapatılmadığı sürece enerji harcamaya devam eder.

Daha Fazla Marka Trend İçeriğine Erişmek için TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR