13.9 C
Ankara
Çarşamba, Eylül 20, 2023
Ana SayfaMedya MozaikMarka TrendGolden Scarab Citroen'in 100. Yılı için Yeniden Üretildi

Golden Scarab Citroen’in 100. Yılı için Yeniden Üretildi

Sahra Çölü’nden 1922 yılında geçen ilk araç olan Citroen’in yarı paletli ‘Golden Scarab’ isimli aracı; 2016 yılında başlayan bir yeniden inşa projesine konu oldu. Golden Scarab, 13 Mayıs tarihinde Paris’teki Sanat ve El Sanatları Müzesi’nde eğitim projesinin ortaklarının katılımıyla tanıtıldı. Mühendislik öğrencileri tarafından büyük bir titizlikle hazırlanan yarı paletli otomobil, Temmuz ayındaki “Yüzyılın Buluşması”na katılmadan önce Haziran ayındaki Citroen’in yüzüncü yıl dönümü kutlamalarında boy gösterecek.

Aralık 1922’de Sahra Çölünü geçen ilk otomobil olarak tarihe geçen “Golden Scarab” lakaplı yarı paletli otomobil Citroen’in 100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde birebir orijinaline uygun olarak yeniden üretildi. Eğitim projesi olarak 2016 yılında 160 mühendislik öğrencisi ve 40 öğretmen tarafından başlatılan projenin, finansal, teknik ve lojistik desteğini Citroen üstlendi. Golden Scarab, Citroen’in 100. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinliklerde sergilenecek.

Golden_Scarab_Citroen_Görselleri
Golden Scarab 100. Yıl için yeniden üretildi

Haziran ayında Citroen’in 100. yıl dönümü sergisi yerini alacak olan yarı paletli araç, 18 Haziran 2019 tarihinde ise “Batıya Yolculuk” etkinliği kapsamında Şanzelize Caddesi boyunca Concorde Meydanı’ndan, Charles de Gaulle Meydanı’nda bulunan CCFA’ya (Fransız Otomobil Üreticileri Komitesi) ve oradan da Ferté Vidame’ye doğru bir sürüş gerçekleştirecek. GoldenScarab, 19 – 21 Temmuz 2019 tarihleri arasında la Ferté Vidame’de gerçekleşecek olan “Yüzyılın Sürüşü” etkinliğinde yer alacak.

Citroen CEO’su Linda Jackson yapmış olduğu değerlendirmede: “Golden Scarab’ın yeniden üretilmiş olması; Citroen’in 100. yıl dönümü kutlamalarına tamamen yeni bir boyut kazandırıyor. Bu, André Citroen‘in takdir edeceği bir proje olurdu. Golden Scarab’ın birebir orijinal replikasının üretilmesi gibi önemli bir projenin her aşamasına destek vermekten gurur duyuyoruz. 100 yıllık süre iki aracın mimarlarının tamamen farklı olmasını sağlasa da, onlara aynı tutku yön veriyor.” dedi.

Daha Fazla Marka Trend İçeriğine Erişmek için TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR