22.3 C
Ankara
Pazartesi, Temmuz 8, 2024
Ana SayfaNebula ÖzelTekno BilgiYouTube Abone Linki Oluşturma

YouTube Abone Linki Oluşturma

YouTube Abone Linki Nasıl Oluşturulur? YouTube ile ilgilenen bir çok kişinin ihtiyacı olan ve bilmesi gereken bir bilgi... Bu içerik ile YouTube Kanalı için Abone Olma Bağlantısının Nasıl Yapılacağını öğrenmiş olacaksınız...

YouTube Abone Linki veya Bağlantısı Nasıl Oluşturulur? En basit yöntemler ve görsel destekli olarak bu konuyu sizlerle paylaşacağız. Bir çok YouTuber tarafından kullanılan bir yöntem olmasının yanı sıra bu işe yeni başlayan kişilerde bu yöntem ile kanallarına direk abone katabilecekler. Oluşturduğunuz YouTube Abone Linki ile bütün sosyal medyaları kullanarak kendinize abone çekebilirsiniz. Öğreneceğiniz bu yöntem sadece sizlerin işlerini kolaylaştırmaya yarayacaktır. Abone Bağlantınızı oluşturmak için bilmeniz gereken bir kaç kavram vardır. Özellikle YouTube macerasına yeni atılan arkadaşlar içeriğimizi daha dikkatli okusunlar kısaca bu bilgilere değinerek Link Yapımına başlayacağız.

Kanal Kimliği ve Özel URL

Oluşturacağımız abone linklerimiz için ilk olarak bu iki kavramı bilmeniz gerekmektedir. Birincisi Kanal Kimliği ikincisi de Özel URL‘dir. Öncelikle bunları nerede bulacağınızı sizlere göstereceğim. YouTube Kanal Kimliği ve YouTube Özel Url‘si için YouTube’ u açalım ve Giriş yapalım. Sağ tarafta ufak, yuvarlak halde kanal resmimiz gözükecektir, buraya tıklayalım. Karşımıza çıkan seçenekler içerisinden Ayarlar kısmına tıklayalım. Ayarlar içerisinde Hesap sekmesinde Gelişmiş Ayarları Görüntüle seçeneğine tıklayalım yada aynı bölüme Ayarlar sayfasını açtığınızda Gelişmiş Ayarlar sekmesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz. Bu bölüm açıldığında karşınızda YouTube Kullanıcı Kimliği, Kanal Kimliği, Özel URL seçeneklerini göreceksiniz. Bu bölümde Kanal Kimliği ve Özel URL kısımları bizi ilgilendirmektedir. Burayı bulduysanız işimizin çoğunu hallettik demektir. Buradaki Kanal Kimliği ve Özel URL’yi kopyalayın ve bir metin belgesine yapıştırın.

Kanal_Kimligi_Özel_Url_Goruntuleme
YouTube > Ayarlar > Gelişmiş Ayarlar > Kanal Kimliği ve Özel URL Görüntüleme

YouTube Özel URL Nasıl Alınır?

Abone linki oluşturmak için Kanal Kimliği yanı sıra Özel URL ile yapılabileceğini de bahsetmiştik. Ancak YouTube Özel Url’sini alabilmek için bazı kriterler vardır. Bu kriterleri sizlere yazımızda bahsetmek istemedik çünkü YouTube bu konuda güncellemeler yaptığı takdirde yazımız yanıltıcı gözükebilir. Bu sebep ile YouTube Özel URL oluşturma hakkında daha fazla ve güncel bilgilere ulaşmak isterseniz ilgili sayfaya bakabilirsiniz. YouTube Özel URL Nasıl Oluşturulur?

YouTube Abone Linki ve Bağlantısı Nasıl Oluşturulur?

Kanal Kimliği ile YouTube Abone Bağlantısı Oluşturmak

Kanal Kimliği ve Özel URL’nizi not ettiğinizi varsayarak anlatıma devam ediyoruz. Bir alt satırda koyu renkli yazılmış tırnak içerisindeki yeri kopyalayın ve metin belgenize yapıştırın “https://www.youtube.com/channel/” bu alanı metin belgesine koyarken etraftaki tırnakları almayınız. Daha sonra channel/ kısmından sonra daha önce not ettiğiniz kanal kimliğinizi yapıştırın. Bu aşamadan sonra ise burada belirttiğimiz tırnak içerisindeki koyu kısmı alın “?sub_confirmation=1” ve metin belgenizdeki linkin sonuna yapıştırın. Tekrar bahsedelim yukarıdaki koyu renkli ve tırnak içindeki yazıları alırken kesinlikle tırnakları dahil etmeyin. Şimdi bu aşamaları Nebula Türkiye Resmi YouTube Kanalımız için size örnek olması açısından gerçekleştirelim. Bu örnek ile daha iyi anlamış olacaksınız. İşte birleştirmeniz gereken üç bölüm böyle ;” https://www.youtube.com/channel/UCC2SyCOLJLd-_Qutg7_n4UQ?sub_confirmation=1 ” işte bu kadar.

Burada Kırmızı Renk sabit, Yeşil Renk Kanal Kimliğiniz, Mavi Renk ise sonuna eklemeniz gereken kısımdır. Yukarıdaki renkli yazıyı tırnaklar hariç kopyalayın ve tarayıcınızın adres bölümüne yapıştırıp Enter’a basın. Karşınıza gelen ekranda direk “Kanal Aboneliğini Onaylayın” başlıklı pencereyi göreceksiniz. Burada şöyle bir soru olacak “Nebula Turkiye kanalına abone olmak istediğinizden emin misiniz?” hemen altında İptal ve Abone Ol Butonlarını göreceksiniz.

Özel URL ile YouTube Abone Bağlantısı Oluşturmak

Yapacağımız işlemlerin hemen hemen hepsi bir anlamda yukarıdaki gibidir. Ancak burada Kanal Kimliği yerine almış olduğunuz YouTube Özel Url’si ile işlem yapacağız. Almış olduğunuz YouTube Özel Url’si bir alt satırda gördüğünüz koyu renkli tırnak içerisindeki URL gibi olmalıdır. Burada yine tırnaklara dikkat edelim bunları almıyoruz. ” http://www.youtube.com/c/NEBULATURKİYE “ burada NEBULATURKİYE yerine ÖZEL URL için sizin belirlediğiniz isim yer alacaktır. Yine aynı şekil tam URL’yi alın Metin Belgesine yapıştırın ve sonuna alt satırdakini ekleyelim ” ?sub_confirmation=1 “ ve böylece Özel URL Abone Linkimizide oluşturmuş oluyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra URL’nin alacağı son hali ” http://www.youtube.com/c/NEBULATURKİYE?sub_confirmation=1 ” bu URL’yi tarayıcınıza yapıştırınca yukarıda bahsettiğimiz gibi Abonelik Penceresi açılacaktır.

İçerikte sizlere iki farklı şekilde Abone Linki Oluşturma gösterilmiştir. Ancak Özel Url’niz varsa iki tane ABONE LİNKİ oluşturabilirsiniz tercih sizlere kalmıştır.

Sizlere sunduğumuz içerikte hem Kanal Kimliği hem de Özel URL kullanarak YouTube Abone Linki oluşturmayı öğrendiniz. Sizlere yardımcı olabildiysek ne mutlu! Bu içerik sizler için faydalı olduysa YouTube Kanalımıza Abone olarak bizlere teşekkür edebilirsiniz. Aynı zamanda içeriğimizi paylaşarak başka insanlarda yardımcı olabilirsiniz.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler çerçevesinde eğer hala YouTube Linkinizi oluşturamadıysanız iletisim@nebulaturkiye.com eposta adresine “Konuyu da Belirterek” mail göndermeniz durumunda ekip arkadaşlarımız bireysel olarak destek verecektir.

İlgi Çekici Daha Fazla İçeriği Ziyaret Etmek İçin TEKNO BİLGİ kategorisine Göz Atabilirsiniz..

1 Yorum

  1. Youtube abone linki oluşturamıyorum dediğim anda yazınızı buldum yine yapamadım tek birşey sayesinde çözdüm renkli URL koymuşsunuz ya hee o işte
    Teşekkürler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR