12.7 C
Ankara
Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaNebula ÖzelTekno BilgiWeb Sayfasında Banner Kayboldu

Web Sayfasında Banner Kayboldu

Banner Kayboldu sorunu ile ilgili bir çok neden olabilir ancak bunların en geneli cache eklentisinden kaynaklanmaktadır. Web sayfası olan bir çok kişinin ya da kurumun yaşadığı sorunlardan bir tanesi de Banner Kaybolmasıdır. Peki Banner neden kaybolur? İlk olarak bilmeyenler için Banner tanımlaması ile başlayalım daha sonra Banner Neden Kaybolur? bunu hep birlikte öğreneceğiz.

Banner Hakkında Bilgiler

Banner Nedir? Banner; web sayfasının logosunun sağında yada solunda bulunan bazen logonun olmadığı yerde tek başına yer alan bir reklam alanıdır. Sayfanın Head alanında yer almaktadır. Daha net anlatmak gerekirse bir web sitesinin Ana Sayfasında, üst bölümde karşımıza ilk çıkan reklam diyebiliriz.

Banner ölçüleri ve türleri nelerdir? Bilinen Banner ölçüleri Kare ve dikdörtgen Bannerlar, Dikey Bannerlar, Leaderboard Bannerlar, Mobil Bannerlar olarak farklı gruplara ayrılmaktadır. Bannerlar px olarak en x boy oranında hazırlanmalıdır. Google Adwords Banner Ölçüleri için detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Banner Neden Kaybolur?

Web sitemizde bir Bannera yer vermişsek ve buraya da reklam kodlarını koymuşsak normal olarak Bannerımız aktif olmalıdır. Ancak bazı durumlarda web sitemiz açılırken Ana Sayfanın en üst kısmı olduğundan burada bazen Logo Kayboldu bazende Banner Kayıp oldu gibi problemler yaşarız. İşte bu sorunun Cache eklentisinden kaynaklanan kısmı için sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bir çok Cache eklentisi var ancak sizlere LiteSpeed Cache eklentisi üzerinden örnek vererek anlatacağız. Tabi ki sizler farklı Cache eklentisi kullanıyorsanız aynı mantığı orada da yürüterek soruna çözüm bulabilirsiniz.

LiteSpeed Cache eklentisi içerisinde sırasıyla; Sayfa Optimizasyonu, JS Ayarları bölümünü açınız. Burada Satır İçi JS Yükle kısmını bulunuz. Bu noktada üç tane seçenek karşınıza çıkacaktır. Varsayılan, Dom hazır olduktan sonra, Ertelenmiş seçenekleridir. Normalde burası Varsayılan olarak işaretlidir ancak hemen alt kısmında Ertelenmiş seçeneği tavsiye edilmektedir. Eğer sizin seçenekleriniz Varsayılan yada Dom hazır olduktan sonra ise Banner gözükecektir. Eğer burayı Ertelenmiş olarak işaretlerseniz Banner kaybolacaktır.

Banner_Sorunu
LiteSpeed Cache Eklentisi

Diğer Cache eklentilerinde farklı bölümlerde yer alabilir ancak biraz araştırırsanız aynı bölümü bulabilirsiniz. Buradaki çözüm Cache eklentisi sebebiyle kaybolan Banner için hazırlanmıştır. Genellikle LiteSpeed Cache eklentisi ve bunun gibi diğer Cache eklentilerinde ayarlar hakkında bilgi sahibi olmayanlar tarafından bu sorun çokça yaşanmaktadır. Eğer bu ayarlarda sorun yok ise sorunun kaynağını başka yerlerde aramalısınız. Sorunun çözümü için uğraşmadan önce buradaki Banner Aktiflik durumunu ve Banner içerisine bir reklam kodu konulduğuna emin olunuz.

Teknoloji ve Bilişim üzerine bir çok konuda bilgi sahibi olmak için TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR