26.4 C
Ankara
Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaNebula ÖzelNasıl Yapılır?Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Cam Temizliği hakkında merak edilen bir çok soru bu makalede kendine yanıt buluyor. Cam Temizliği Nasıl Yapılır? veya Cam Nasıl Silinir? şeklinde arama motorlarında aratma yaptığınızda bir çok sonuç çıkar karşınıza ancak hiç bir sayfada burada bulacağınız bilgilere erişemeyeceksiniz.

Hayatımızın her alanında karşımıza çıkan özellikle ev, iş yeri, araba camı temizlikleri bazen günlük rutin görevlerimiz yerine gelir.

Eğer ki aşağıdaki metinlere kafanızda karşılık bulabiliyorsanız bu yazı size göredir sonuna kadar gönül rahatlığı ile okuyabilirsiniz..

Kısa sürede cam silme, camlardan kolay leke çıkarma, cam kurulamanın kolaylıkları, iz bırakmadan cam silme, Pratik cam temizliği, etkili cam temizliği, sildiğim cam çabuk kurusun, camları sildiğinizde güzel koku oluşsun, Parlak camlar istiyorsanız… vb.. bu kısa açıklamalardan bir tanesinin bile aradığınız şey olduğunu düşünüyorsanız işte tam da bu yazı size göre…

İşte Cam Silme konusunda ihtiyacınız olan tüm bilgiler

Kısa sürede cam silmek

Cam sildiğiniz suyu defalarca her cam için hazırlamamak gerekiyor bu sebeple bu sıvıyı bir sefer hazırlayıp kapalı bir bidonda muhafaza etmeniz gerekmektedir. Neden peki kapalı bidonda saklamalıyız işte onun cevabı bir alttaki maddenin de cevabı…

Sildiğiniz cam çabuk kurusun mu istiyorsunuz

İşte bidonda saklamanız gereken cam silme sıvısının içerisine gıdalarda kullanılmayan ve içerisinde alkol bulunduran gül suyu kullanacak olmamızdır. Gül suyu barındırdığı uçucu alkol dolayısı ile suyla iyice karıştırıldığında camı kurulamak için bile size kısıtlı zaman bırakıyor. Çünkü uçucu etkiye sahip olduğundan bir anda kurumaya başlıyor. Burada kullanılan gül suyu tıpkı yukarıdaki maddede olduğu gibi bir sonraki maddeninde aynı zamanda cevabı olmuştur.

Camlar güzel koksun istiyorsanız

Evet yine gül suyu burada ihtiyacınızı karşılayan şey oluyor. Gül suyu, su ile tüm cama yayılacağından kokusu da eş değer derecede cama yayılıyor ve hane içlerinde temiz kokular oluşmasını sağlıyor.

Pratik Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

İşte cam silmenin en pratik yollarından birini sizlere veriyoruz. Daha önce herkes mutlaka hayatının bir vaktinde kullanmıştır umuyorum. Tüy toplama fırçası veya tüy toplama aparatı diye geçiyor. Bu alet ile normalde kıyafetleriniz üzerindeki tüyleri topluyorsunuz ama aslında mükemmel bir cam temizleyicidir bilmeniz gerekir. Hazırladığınız sıvı karışıma batırıp bununla camları güzelce ovalıyor ve cam sileceği ile suyu hızlıca camdan çektiriyorsunuz. Zaten geriye ufak bir nem kalıyor oda gül suyu etkisi ile uçmaya başlıyor burada ince bir bez ihtiyacınızı görecektir. Tüy toplama aparatının görselini de aşağıda bilginiz olması için paylaşıyorum…

Cam_Silme_Aparatları
Tüy Toplama Aleti


İz bırakmadan cam silme yöntemleri

Cam silerken yaşanılan sorunlar arasında olan iz bırakma sorunu için en iyi çözümlerden bir tanesi gazete kağıdıdır. Gazete kağıdını elinizde topak yaparak ıslak yüzeye bastırır ve dairesel hareketler yaparsanız tüm su izleri kolay ve hızlıca yok olacaktır.

Cam kurulama yöntemleri nelerdir?

Bir önceki madde de belirtildiği gibi gazete kağıdı kullanabilirsiniz ancak daha da hızlı ve lekesiz olarak kurulama işlemi yapmak isterseniz mikrofiber bezler ile silmeniz önerilmektedir.

Camlardan kolay leke çıkartma nasıl olur?

Evlerde temizlik amacıyla kullanılan metil veya etil alkolden suyun içerisine belli bir miktar katarsanız cam üzerinde bulunan lekeler daha kolay çıkacaktır.

Etkili cam temizliği nasıl yapılır?

En etkili cam temizliği için mutlaka cam silme sıvınızın içerisine yarım şişe kadar elma sirkesi koymanız gerekmektedir. Mikrop öldürme ve bakteri yok etme özelliğinin yanı sıra camların parlamasına da büyük etki etmektedir.

Cam Temizleme Suyu nasıl hazırlanır?

Sileceğiniz cam miktarına göre oranları arttırabilirsiniz ancak malzemeler mutlaka tam olmalıdır. Etkili bir cam temizleme suyu için; Elma Sirkesi, Gül Suyu, Etil Alkol, Mavi ve Yeşil Camsil sıvısı, yarım çay kaşığı karbonat ( Karbonat ile elma sirekesini bir kapta birleştirip öyle dökün) alabildiğince su ve yarım limon suyu. Limon suyu camlarınızın parlamasına da etki edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR