10.4 C
Ankara
Perşembe, Kasım 30, 2023
Ana SayfaNebula ÖzelTekno BilgiEunavi Double Ekran Teyp İnceleme

Eunavi Double Ekran Teyp İnceleme

AliExpress'ten Sipariş verilen elektronik cihazın sipariş, gönderim, gümrük, montaj ve test süreci detaylı olarak sizler için incelenmiştir.

Sipariş Süreçleri

AliExpress sitesi üzerinden satışa sunulan Eunavi Double Ekran Araç Teyibi hakkında site üzerinde teknik özellikleri lisanı Türkçeye çevirerek görebilirsiniz. Site üzerinden verilen siparişte ürünler dolar kuru üzerinden satıldığından anlaşmalı bankanız tarafından dolar ile ödeme yapılmaktadır ancak alışverişi tamamladığınızda Türk Lirası karşılığı bankanız tarafından sizden tahsil edilmektedir. Alışveriş süresinde satıcılar ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilir sormak istediğiniz soruları yönlendirebilirsiniz. Ürün, satın almanız tamamlandığı andan itibaren ortalama olarak 15 gün ile 45 gün arasında tarafınıza ulaşmaktadır. Ekibimiz tarafından verilen siparişin (her şey dahil) elimize ulaşması tam 30 gün sürmüştür.

Satın alınan ürünün tarafımıza ulaşması ile yapılan kontrollerde;
Ürün kutusunda, eksiksiz ve çalışır durumda elimize ulaşmıştır. Kargo sürecinde hasar görmemiş ve görmemesi için gerekli özen gösterilmiştir. Üründe çizik, kırık, çatlak, arızalı parça tespit edilmemiştir.

Eunavi marka siparişin ortalama fiyatı 300 TL olduğu için Gümrük sorunu yaşanmaması amacıyla satıcı tarafından ambalaj üzerinde fiyat daha düşük gösterilmiştir ancak gümrükte yapılan incelemelerde ürün durdurulmuş ve tarafımızla iletişime geçilerek ürünün gerçek fiyatının beyan edilmesi talep edilmiştir. Ürünün site üzerindeki gerçek fiyatı Uluslararası Kargo İşleme Merkezi(UKİM) tarafına beyan edildikten sonra kargo serbest bırakılmış ve tarafımıza gönderilmiştir. Burada yapılan işlemde Eunavi Double Ekran için (300 TL) fiyatı üzerinden Gümrük vergisi tahsil edilmiş ve ürüne ortalama 350 TL değerinde ödeme yapılmıştır. 300 TL site üzerinden yapılan ödemeye ek, kargo sizlere ulaştığında aradaki vergi tutarını kargo çalışanına ödeyerek ürününüzü teslim almış oluyorsunuz. Bu konuda çok sorun yaşayan müşteriler olmaktadır ve nasıl yol izleyeceğini bilmemektedir bu inceleme ile onlara ışık tutmak amaçlanmıştır.

Oto_Double_Ekran_Eunavi_Görselleri
Eunavi Double Ekran Görünüm

Tasarım ve Özellikler

7 ‘’  boyuta sahip şık görünümlü cihaz dokunmatik özelliği ile son zamanların teknolojisinden payına düşeni almıştır. Özellik olarak Mp3, Radyo, GPS, Bluetooth, Dokunmatik Ekran ile ilgi çeken tasarımı bütünleşmiştir.

Bir buçuk kilo ürün ağırlığı bulunmaktadır ancak bunun kullanıcılar için olumsuz bir yanı bulunmamaktadır.

Enerji olarak bilinmesi gerekenlerden biri de cihazın 12 V gerilim, 45w çıkışı olmasıdır.  ROM bellek 256 MB olup Maximum harici bellek 32 GB destekleme kapasitesi ve evrensel ara yüz ile kullanıcılar için zorluk çıkarmayan, ihtiyaçları karşılayan bir ürün konumundadır. Ancak yaptığımız testler sonucu harici bellek 32 GB ile sınırlı olmayıp 500 GB’lık Hard disk bağlandığında cihazın olumlu yanıt verip medyaları oynatması da kapasite üstü özelliklerin zorlanabildiği anlamına gelmektedir.

Arka araç kameraları cihaz ekranı ile senkronize çalışmakta araç geri vitese takıldığında kameralar devreye girmektedir. Park kameralarının vites değişiminde anlık olarak zaman kaybetmeden görüntü vermesi cihaz için bir artı ancak geri kameralarının devreye girmesinde oynamakta olan medyanın durması NebulaTürkiye ekibince bir eksi olarak değerlendirilmiştir.

Cihazın ekran çözünürlüğü 800 * 400 olarak belirlenmiş OSD Dilleri ise İngilizce, İspanyolca, Portekizce, Rusça, Almanca olarak ayarlanmıştır.

Video Formatı olarak günümüz ihtiyaçlarını karşılayacak hemen hemen tüm formatları özelliklerinde bulunduran Eunavi Double Ekran Oto Teyp AVI, MP4,MPEG gibi yaygın formatlara ek olarak DIVX, PMP, MPG, RMVB, WMV, ASF, M2TS, MOV formatlarını da çalıştırabilmektir. MKV formatında günümüzde birçok insan sorun yaşadığını söylese de cihaz mkv formatı oynatabilir bir yapıya sahiptir.

Resim ve Video Formatları

Üründe ihtiyaçlarınızı karşılayacak diğer unsurlardan biri ses bir tanesi de resim formatlarıdır. Eunavi resim formatı olarak JFIF, PNG, JPEG, BMP, GIF, JPG gibi toplam altı çeşit fotoğraf formatına olumlu yanıt vermektedir. Ses Formatında ise MP1, MP2, MP3, WMA, WAV, AMR, ATRC, MID desteklenmektedir. Bluetooth sürümü V2.0, bağlantı da kullanılan şifresi ise “0000” olduğunu da belirtmek isteriz.

Eunavi Double Ekran boyutları ise en çok merak edilen noktalardan biri olduğundan bu konuya da değinelim. Aracınızın konsolu ile ilgili çok net hesaplar yapmanız gerekmektedir eğer bir uyumsuzluk olursa bu bağlantılara ve aracınızın ön konsoluna ürünün yerleştirilmesinde etki edecektir. Ürün içeriye ( derinlemesine ) 120 mm boyutunda, Yatay(H) 100 mm boyutunda ve yükseklik olarak 178 mm boyutundadır.

Paket içeriğinde sizlere 1 arka kamera, 1 güç kablosu, ürünün kendisi, Uzaktan kumanda ve İngilizce kullanım kılavuzu verilmektedir.

Biz NebulaTürkiye ekibi olarak yaptığımız araştırma da  ürünün Türkiye’de distribütörlüğünün bulunmadığını fark ettik, ilerleyen zamanlar da bu konuda girişimlerde bulunup bulunulmayacağı merak konusudur. Ürün yurt dışından sipariş edildiğinden bu konuda ülkemiz insanlarının daha fazla bilgilenmesi amacıyla ürünün tüm web bilgilerini, deneyimleri, gerçekleştirilen testleri, eksi ve artı yönlerini inceleyerek, sipariş vermeniz durumunda nasıl bir süreç yaşayacağınızı sizlere ekibimiz tarafından yaptığımız inceleme ile sunmak istedik.

Tespit ve Analiz

Süre olarak 6 ay boyunca yapılan incelemelerde artı ve eksi yön olarak gördüklerimizi sizlere bu bölümde ifade edeceğiz. Eunavi Double Ekran ile yapılan bluetooth bağlantılarında medya oynatılıyor olsa da olmasa da bağlantı kopmalarının olmadığını belirtmek isteriz. Cihazın açılış ve kapanışı hızlıdır, özellikle ilk açıldığı zaman en hızlı olduğu zamandır. Boyutu ne olursa olsun takılan harici belleklerin tamamı hızlı açılmaktadır. Daha önce de belirtildiği gibi 32 GB harici bellek desteği yeterlilik özelliklerinde yer almaktadır ancak 500 GB boyutunda harici depolama alanını da kabul ettiği gözlemlenmiştir.

Görsel ve ya ses dosyası şeklinde oynatılan tüm medyalarda takılma, donma gibi sorunlar yaşanmamakta, akıcı bir şekilde oynatılmaktadır. Ses kalitesinin de bir o kadar iyi olduğu bu cihazın menü geçişlerinin hızlı olması ve anında isteklere yanıt vermesi bu ürünün artılarından bazılarıdır. Yapılan incelemelerde cihaz da rastladığımız eksi yön cihazın kendini resetlemesidir.  Cihazın kullanımının yoğun ve uzun olması halinde hemen hemen günde bir kere kendini resetlediği belirlenmiştir. Bu eksi yöne ise iyi tarafından bakarsanız, cihazın bu kadar seyrek olarak kendini resetlemesi hataların yok edilmesi ve tam performans çalışabilmesi yönünde doğru bir durumdur. Her resetlemede hafıza kendini toparlar ve cihaz temiz bir ön bellek ile yeninden çalışmaya başlamış olur.

Eunavi Double Ekran İnceleme Videosu

Bu araştırmada belirtilen tüm unsurlar ekip olarak belirli süreç içerisinde gerçekleştirilen gözlemlere, süreçler ise yaşanan tecrübelere dayanmaktadır. Ürün fiyatları süreç içerisinde çeşitli sebepler ile değişkenlik gösterebilir, gümrük politikaları zaman içerisinde değişiklik yaşayabilir. Ürünlerin özellik ve sağlamlıkları ise satıcı firma ve markalara göre farklı olabilmektedir.

Dijital ve Teknolojik açıdan daha fazla içerik arıyorsanız TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR