12.7 C
Ankara
Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaGenelŞile - Ağva (Kilimli Koyu)

Şile – Ağva (Kilimli Koyu)

İstanbul'a yakınlığı ile bilinen bir tatil kasabası olan Şile'de bulunan Ağva'nın en güzel yeri Kilimli koyu mutlaka görülmeye değerdir. Dinlenmek ve eğlenmek için istediğiniz her şeyi sunan bu yer sizlerin ziyaret etmesini bekliyor

Kilimli Koyu Kamp, İzlenimler ve Bilgiler

Kilimli Koyu; Şile’nin neresindedir? İstanbul’un Karadeniz’e kıyı ilçesi Şile; Marmara bölgesinin konum olarak Kuzeydoğusunda bulunmaktadır. İstanbul’un merkezine 75-80 km uzaklığı mevcuttur. Ağva ise Şile’de Göksu ve Yeşilçay derelerinin ortasında bulunan bir tatil kasabasıdır. Buranın en güzel noktalarından biri Kilimli koyudur, gün batımının ve gecenin güzelliğinin mutlaka yaşanması gereken bir alandır.

Şile’nin gelir ve ilgi odağı durumu

Şile’de yaşayan insanlar esnaflık, ticaret, restaurant, otelcilik gibi bir çok alanda gelir getiren işlerle ilgilenmektedir. Burada yaşayan halkın gelirleri tabi ki bunlarla sınırlı değil bir çok iş dalında faaliyette bulunmaktadırlar. Şile’de bir bakışta potansiyeli anlamak için yine buranın halkının içinden seçtiğimiz kişilere sorduğumuzda, aldığımız yanıt “Turizm” oluyor.

İstanbul’un dibindeki Şile.. Turizm tabiri ile biraz farklı algılanabilir ancak bulunduğu konum ve hala bozulmadan duran doğal dokusu dolayısıyla turizm yönünden çok insan çekmektedir. Özellikle yaz ayları geldiğinde bir çok insanın ve topluluğun en yakın olarak tercih edebileceği kamp bölgesidir. Çadırları ile gelip kamp yapan insanların yanı sıra burada butik oteller ve motellerde konaklayarak zaman geçiren insanlarda mevcuttur. Yaz aylarında Ağva’ya ziyaret yapıldığı gibi soğuk havalar buna engel olmamakta yine hafta sonu buraları ziyaret eden kitleler olduğunu ve Ağva’nın yazı kışı olmadığını belirtmek isteriz.

Kilimli koyunun özellikle ilgi çeken bir çok noktası vardır; sizlere gece ve gündüz fotoğrafçılık için mutlaka bir malzeme sunacaktır. Mangal ve kamp alanları, yüzülebilir kıyılar, bot ve Jetski için uygun denizi, kahvaltı yapabileceğiniz mükemmel bir manzara sunmaktadır. Kilimli Koyu; tepeler, kayalıklar, yeşil alanlar ve deniz mavisi ile mükemmel bir kombinasyon oluşturmaktadır. En güzeli bunların dışında karşılaşabileceğiniz de bir çok güzellikler bulunan bu yer İstanbul ve çevre illere yakın bir konumdadır.
Nebulatürkiye ekibindeki arkadaşlarımız sizler için buraya giderek bir tanıtım videosu hazırlamıştır.

Kamp ve Çadırlara yönelik önemli bilgilerin yer aldığı içeriğe erişmek için TIKLAYIN.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR