Etnospor Kültür Festivali

Heyecanla beklenen Etnospor Kültür Festivali 2019 Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilecek.

0
709

Etnospor Festivali 2019

2019 yılında 4.’sü gerçekleştirilecek olan Etnospor Kültür Festivali etkinliği 3 Ekim Perşembe günü  start alacak ve 6 Ekim Pazar tarihine kadar sürecektir. Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bilal Erdoğan, başkan vekilinin ise Dr. Hakan Kazancı’nın olduğu Dünya Etnospor Konfederasyonu tarafından organize edilen Etnospor Kültür Festivaline farklı branşlardan birçok sporcu katılmaktadır. Çocuklara yönelik çok sayıda geleneksel oyunların düzenlendiği festivalde oba çadırları’ da kurularak tarihi bir geçmişin yaşatılması planlanıyor. Birçok önemli ismin katılımlarının yaşandığı festival aynı zamanda Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da yakından izlenmektedir. Festival çerçevesinde Geleneksel sporların tanıtılması ve profesyonelleşmesi üzerine çalışmalar yapılmaktadır. Aynı zamanda bu sporların korunarak sürdürülebilir bir hal alması içinde yoğun çaba sarf edilmektedir.

Etnospor Kültür Festivali dolu dolu

Etnospor Kültür Festivali kapsamında yer verilen sporlarda Yağlı Güreş, Şalvar Güreşi, Kuşak Güreşi, Atlı Cirit, Atlı Okçuluk, Yaya Okçuluğu, Kökbörü, Aşık Oyunları, Aşırtmalı ve kapışmalı aba güreşleri, Ağaç Güreşi, Mangala, Yabusname yer almaktadır. Yapılan Etnospor Festivali basın açıklaması ile birlikte festival alanıda açıklandı. 2019 Etnospor Festivali Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilen Etnospor basın toplantısına Okçular Vakfı Başkanı Haydar Ali Yıldız, Vakıf Katılım yönetim kurulu başkanı Öztürk Oran, Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş katılım gösterdi. Etnospor Kültür festivali ile sportif faaliyetlerin yanı sıra konser, mehteran gösterisi ve kültürel aktivitelerin bulunduğu çeşitli eğlenceler düzenlenecek ve tüm etkinlikler ücretsiz olacaktır. Eğer bu sene bir değişiklik yaşanmaz ise Festivalin sponsorları arasında Turkcell, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Borsa İstanbul, Vakıf Katılım, Namet, Sırma, Turkish Airlines, Tika, Mado, Türk Medya, Trt, Türksat yer almaktadır. Etnospor Kültür Festivalinin Global İletişim ortağı Anadolu Ajansı, destekçileri arasında ise T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Okçular Vakfı, Geleneksel Spor Dalları Federasyonu, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı yer almaktadır. Ekim ayında düzenlenecek festivale sürpriz ziyaretçilerin yanı sıra yoğun bir katılım yaşanması da beklenmektedir.

Bu içerik ile Etnospor Festivali 2019 nerede yapılacak?Etnospor Festivali 2019 ne zaman yapılacak? Festival Sponsorları kimler? Festival İçeriği nedir? gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Etnospor 2019 Festivali ile ilgili tüm gelişmeleri yazımız üzerinden takip edebilirsiniz. Tüm değişiklikler haber içeriğinde güncel olarak yer alacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin