25.8 C
Ankara
Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaNebula ÖzelMakalelerKafanızın İçerisinde Böcek Olsa Ne Yapardınız?

Kafanızın İçerisinde Böcek Olsa Ne Yapardınız?

Kafanızın İçerisinde Böcek olduğunu düşünseniz ne yapardınız? Kafamın içinde böcek var ne yapmalıyım? Çığlık attığınızı duyar gibiyiz… En ilginç olan ve cevaplarken bir an duraksadığınız tuhaf sorulardan oluşan enteresan bir makale ile daha karşınızdayız. Bu seferki makalemizde yayınlamak için öyle bir soru sorduk ki sorduğumuz insanlar arasında cevap vermeden kaçan, 1 dakika kadar cevap veremeyen ve hatta istifra eden bile oldu..

İşte sorduğumuz soru “Kafanızın içerisinde böcek olsaydı ne yapardınız?”

Öncelikle eğlence amaçlı not defterlerimiz ve kayıt aksesuarlarımız ile yaptığımız iki haftalık koşuşturmamız oldu. İstanbul’un Bahçelievler, Bakırköy, Kadıköy, Beşiktaş, Taksim ve Yenibosna ilçelerinde toplam 1000 kişiye bu soruyu sorduk. Yoğun insan trafiği olması dolayısı ile bizleri fazla zorlamadan tamamlanmış bir çalışma olmuştur. Sormuş olduğumuz ilginç sorudan elde ettiğimiz sonuçları makalemiz içerisinde sizlere detaylı vereceğiz.

Kafanızın İçerisinde Böcek Olsaydı

Kaçan Grup

İşte başlığımızda verdiğimiz bu soruyu sorduğumuzda 63 kişi sorumuzu duyar duymaz kaçmıştır. Cevap vermeden hızlıca yoluna devam etme isteğini sorduğumuz iğrenç sorudan kaynaklandığını biliyoruz. Çünkü kaçtığını belirttiğimiz bu 63 kişi kendilerinden ricada bulunup soru sormak istediğimizi duyunca aslında durmuş ve bizi dinlemişlerdi.

Bilmiyorum Diyen Grup

Bizleri dinleyen düşünen insanların arasında “Bilmiyorum” cevabını verip giden insan sayısı 14 kişi olmuştur.

İstifra Eden Grup

Grup dememiz başlıkta uyum sağlamak için tabiki ancak bu durumu yaşadığımız insan sadece bir kişi ile sınırlıdır. Belki üzerine denk geldik belki istifra edecekti bilemeyiz ancak biz bu soruyu sorduğumuz an kısa bir süre bize bakıp malum işlevi yerine getirdi. Tabiki kendisine yardımcı olduk, araştırma ve makale konumuzdan kendilerine bahsettikten sonra yine cevaplamak istemediği bir soru olduğu gerekçesi ile üzerinde durmadık. Ancak Mehmet S. beyefendiye makalemize konu olduğu için teşekkürlerimizi ilettik.

Cevaplayan Grup

Yukarıda bahsettiğimiz gruplar ile beraber toplam 1000 kişilik sayımızda geriye kalan ve sorumuzu cevaplayan 922 kişinin cevaplarından sizlere bahsedeceğiz. Tabi ki 922 kişi cevap verdi ancak bu cevaplar içerisinde en çok verilmiş aynı statüdeki cevapları ve ilgi çekici olanları sizlere yazacağız.

Yapılan araştırma kapsamında 1000 kişiye yönelttiğimiz soruların 922 tanesi cevaplandı işte verilen cevapların en yoğunlukta ve ilgi çekici olanları;

Soru : Kafanızın İçerisinde Böcek olsaydı ne yapardınız?

  • En iyi hastaneye giderdim (220 Kişi)
  • En yakın hastaneye giderdim (215 Kişi)
  • Çığlıklar içerisinde hastaneye giderdim (100 Kişi)
  • Bayılırdım (75 Kişi)
  • Kendimi İncelerdim – İnternetten Araştırma Yapardım (39 Kişi)
  • Bir şey olmaz beraber yaşardık (10 Kişi)
  • Kendim çıkarmaya çalışırdım (8 Kişi)
  • Ne yapacağımı bilmezdim – Donar Kalırdım (203 Kişi)
  • Oturur Ağlardım (40 Kişi)
  • Diğer (12 Kişi)
Kafanızın İçine Girecek Böcekler Hakkında Bilgi

İstediğiniz kadar kırsal alanda yada şehirde yaşayın fark etmez bilmeniz gereken tek şey biz insanların nüfusunun toplamının tahmin bile edemeyeceğiniz kadar kat ve katı kadar böcek vardır. Hatta sadece bildiklerimizle sınırlı değil bir de bu işin bilmediklerimiz ve göremediklerimiz kısmı da var. Kafanızın içine giren böceklere gelince illa ki kafanıza şu böcek veya bu böcek girecek diye bir şey yok. Yaşadığınız ortam eğer çok fazla böceğin de yaşamına elverişli ise bu ihtimal daha da kuvvetli olacaktır. Gerek kulaklarınızdan gerek burnunuzdan girebilir ve sonuçta kafanızın içerisinde dolaşan böcekler olabilir. Eğer ki bahse konu böcekler ağzınızdan girmiş ise fazla korkmayın beyninize kadar çıkmayacaklar ya da çıkmaları çok zor diyebiliriz. Kafanızda böcek olduğundan şüpheleniyorsanız geniz kısmı, kulak kısmı ve sinüs kısımlarından gıdıklanma ve kaşıntı hissedersiniz. Tabi ki böyle olunca hemen böcek girdi diye de düşünmemek lazım çünkü bunlar vücudunuzun doğal sıvıları da olabilir. Yüksek şüphe durumlarında mutlaka sürecin ilerlemesini beklemeden hemen bir hekime başvurulması daha doğru olacaktır. Ülkemiz topraklarında bölge fark etmeksizin genel de insanların kulağına giren tek bir böcek tipi vardır. Tabi ki kulak, burun ve ağız kısmınızda böcekleri uzak tutmak için tabela yok her böcek girebilir fakat biz en yoğun vakalardan bahsedeceğiz. Genelde kulağa kaçan böcek adı gibi kulağakaçan olarak geçmektedir.

Kulağakaçan Böceği Hakkında

Bu böcek hakkında bir çok kaynakta çok fazla yazılar hazırlanmıştır. İncelediğimiz yazılar kapsamında yüzde 90 oranında doğruluk payı vardır. Bazı web sayfalarında ise kulağakaçan isimli bu böceğin aslında insanların kulağına kaçmadığını bunun bir efsane olduğunu belirtmektedirler. Buradan bilgilendirmek amacıyla söylemek isteriz ki evet bu böceğin asıl hedefi insan kulakları değil ancak insan kulaklarını tercih etmesi de bir efsaneden ibaret değildir. Yaptığımız ciddi araştırmalar ile sadece bu böceğin görmüş olduğu kuytu, yarık, çatlak ve delikleri tercih etmesidir. Bu tercih sizin burnunuzda olabilir kulağınızda fakat uyku halindeyken insanların burnundan çok kulağına böcek girme ihtimali olduğunu da unutmayın. Burdan yola çıkarak eğer ortamınız herhangi bir şekilde bu böceğin yaşamına müsaitse istisna olarak görmeyin eğer bir gezinti halinde sizlere denk geldiğinde mutlaka kulağınızdan içeri girecektir.

Kulagakacan_Bocek_Gorselleri
Kulağakaçan Böceği

Biraz da gelelim kulağakaçan böceğinin yapısı hususuna; bu böceklerin farklı boyları ve türleri mevcuttur. Bu böcekler bitkiler, böcekler ve gıda artıklarından beslenmektedir. Aslında ışığa gelen böcek olsa da sığındıkları tek nokta karanlığın yoğun olduğu küçük noktalardır. Bu böceklerde dişiler bulunduğu ortamlarda 60-75 civarında yumurta bırakabilmektedir. Aslında bıraktıkları yumurta durumları bu böceklerin erginlik ve gelişme durumlarına göredir. Kulağakaçan böcekleri nemli ve gölgeli kirli noktalarda yaşam sürdürdüklerinden tedbirlerinizi bu yönde alarak onlara yaşam alanı bırakmamalısınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR