25.8 C
Ankara
Çarşamba, Eylül 27, 2023
Ana SayfaNebula ÖzelFaydalı BilgilerKötü Lavabo Kokuları ve Çözümü

Kötü Lavabo Kokuları ve Çözümü

Temizliğin merkez noktalarından birisi lavabolardır ancak lavabolarda da biriken kir ve atıklar dolayısıyla lavabo temizliğine ihtiyaç duyulmaktadır. Doğal yollarla lavabolarınızın tertemiz olabilmesi için yeni ve uğraştırmayan formüller ile lavabolarınızı hem temiz tutabilir hem de giderlerde tıkanıklık olmasını engelleyebilirsiniz

Lavabo kokuları evinizde banyo, tuvaletlerde farklı sebeplerle ve mutfakta yemek artıkları ile oluşan kokulardır ve artık bu kokulardan kurtulmak çok kolay…

Lavabo temizliğinin her aşaması detaylı olarak sizlerle…

Mutfak lavaboları yapıları gereği alt bölümlerdeki dirsek borularında atıkların birikmelerine sebebiyet vermekte ve bunlarda kötü kokulara neden olmaktadır. Bazı lavaboların altlarındaki borularda ise atık birikmiş olmasa bile yapısı gereği sürekli bir miktar su bulunmaktadır ancak gerekli ve yüklü dolaşım olmadığında buradaki sularda kapalı ortamda bulunduğundan dolayı koku oluşumuna sebebiyet vermektedir. Bu yazıda hangi tipte lavabo olursa olsun kötü kokuların yok edilmesi için bazı püf noktaları sizlere sunacağız…

Lavabo_ve_Evye_Görselleri_
Lavabo Kokuları ve Doğal Yöntemler

Bu yazıda bahsedilen yöntemleri kendinizce belirli süreler belirleyerek on günde bir ya da ayda bir gibi sürelerde ve ya koku geldiğini düşündüğünüz zamanda da uygulayabilirsiniz.

Burada verilen oranların hepsi sadece bir lavabo için verilmiş ölçülerdir ve uygularken sadece lavabo deliğine değil yarım kürenin her tarafına da uygulamanız gerekmektedir.

Lavabolardan gelen kötü kokular belirlediğimiz basit formül ile yok edilmektedir. Kokuları yok etmek için uygulanan bu formül aynı zamanda uygulandıktan sonra bir süre ovma işlemi veya fırçalama işlemi de yapılırsa lavabo parlatma işini de aradan çıkarmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bu işlemlerden sonra lavabo parlatmak için diş macunu da kullanabilirsiniz.

Kokuları yok etmenin formülü

Aşağıda kullanılan ürünlerin tamamı sağlığa zararlı olmayan doğal temizlik ürünlerinden oluşmaktadır.

2 Litre kaynar suyu lavaboya yavaş yavaş döküyorsunuz.

1 Yemek kaşığı dolusu “yemek tuzunu” lavabonun her tarafına serpiştirin.

1 Yemek kaşığı “Karbonatı” lavabonun her tarafına serpiştirin.

1 Ufak Paket Kabartma tozunu lavabo deliğine boşaltın. ( Mutfak lavaboları için; gıda artıklarının şişmesini ve parçalanmasını sağlayacak)

Yarım saat beklettikten sonra;

1 Su Bardağı dolusu elma sirkesini lavabonun her tarafına yavaşça dökünüz.

Yarım saat bu şekilde bekledikten sonra 2 litre kaynayan suyu hemen dökünüz.

Ardından çeşmeyi açarak yüksek ayarda 2-3 dakika su akmasını sağlayınız.

Yukarıda sizlere verilmiş olan ipuçları ile lavabo kokuları yok edildiği gibi aynı mantık kullanılarak farklı işlemler uygulayabilir ve tıkanık lavaboları açabilirsiniz. Bu malzemeler ile Lavabo açma gibi işlemler rahatça yapılabilir, bu konuda sonuç alabilirsiniz hatta banyo giderlerinde, tıkanıklık açma gibi işler içinde işe yaradığını rahatlıkla göreceksiniz.

Artık lavabolarınız, lavaboların giderleri tertemiz ve kokusuz olarak kalacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

- Advertisment -

Popüler İçerikler

SON YORUMLAR